Глобальне потепління. Що буде з погодою?

Читаючи "оцінки" експертів про глобальне потепління, які шукають "кліматичну зброю" та інші медійні вправи на тему спеки та клімату, можна зробити наступні висновки. Фізику, хімію і географію в реальному світі начебто ніхто не відміняв. Спробуємо скласти два з двома.

Отже, що ми маємо на вході?
Величезний розлив нафти у Мексиканській затоці, а тепер уже - і в Атлантиці. Дві речі можна констатувати сміливо
а) наявність на поверхні води нафтової плівки;
б) присутність нафтових включень у товщі води.

На що впливає сама найтонша нафтова плівка на поверхні?
а) випаровування вологи і теплообмін водної поверхні і атмосфери (очевидно, що випаровується менше, і випаровування рідини тепліше норми.)
б) динаміка нагрівання й охолодження водних мас, які захоплюються течіями, що утворюються в Атлантиці (в тому числі - у Мексиканській затоці і поблизу неї). У течію, потрапляє на долі градуса більш тепла вода, але це має значення.

Що ми маємо на виході?
До Європи доходить більш тепле і більш вологе повітря. Так званий "гарячий стакан" над рівнинною територією України і РФ воно прорвати не може, і скидає вологу у верхів'ях європейських рік (у горах).

Ось що куди важливіше, так це "притоплені" за допомогою зв'язуючих хімпрепаратів, на сотні метрів вниз "лінзи", з більш важких нафтових фракцій. Ці включення перешкоджають конвекційному теплообміну між придонними і поверхневими шарами води. При цьому їх "притопили і добре". Без картування, без нічого. І вистрілять ці "лінзи" вже восени, проте їхній вплив буде куди більш тривалим.

Упс... Вже вистрілили. Ось. http://www.infiniteunknown.net/2010/08/06/loop-current-in-the-gulf-of-mexico-has-stalled-from-bp-oil-disaster/

А ось витяги (переклад): Кільцева течія зупинилась. І тепер світ це відчує. Природний механізм, який може зв'язувати розлив нафти з такою подією, досить імовірно має відношення до зміни в'язкості води, насиченою нафтовою емульсією до великих глибин, через обробку викиду зв'язуючим препаратом "Корексит", а також з потемнінням води, і більш значним поглинанням нею сонячного світла, і відповідним зростанням температури.

Зангарі стурбований тим, що якщо в найближчому майбутньому не відбудеться запуску Кільцевої течії, це може мати серйозні глобальні наслідки, які потягнуть за собою значні зміни погоди, які виразяться в обширних засухах, повенях, неврожаях та наступною нехваткою харчування в глобальних масштабах.

Більшість експертів, схильна зменшувати значення даної події, як відзначає Зангарі: "Реальне занепокоєння викликає той факт, що в історії немає прецеденту раптової повної заміни природної системи, непрацюючою системою, створеною людиною".

І що найгірше - дані, одержувані з супутників в реальному часі, є для Зангарі явним свідченням того, що у Мексиканській затоці в найкоротший час, виникла нова, штучно створена природна система. У рамках цієї нової та неприродньої системи, радикально змінилися такі параметри як в'язкість, температура і солоність морської води. Це зупинило обіг Кільцевої течії, яка триває мільйони років.

А ось це повідомлення, висловлене Зангарі з математичною точністю і проілюстрованою динамікою супутникових зйомок, краще в принципі прочитати кілька разів. "Сьогодні дані вимірювання температури Гольфстріму між 76 і 47 меридіанами показують, що він на 10 градусів Цельсія холодніше, ніж був у той самий період минулого року. Відповідно, можна говорити про наявність прямого причинно-наслідкового зв'язку між зупинкою теплої Кільцевої течії у Мексиканській затоці і зниженням температури Гольфстріму.

Раніше це називали світовою економічною кризою. Якщо зміняться кліматичні ввідні, це буде вже світова системна криза.