Як навчитися передбачати погоду

Усі ми значною мірою залежимо від умов навколишнього нас природного середовища. У поданій нижче таблиці показано, на які сфери нашої життєдіяльності впливають ті чи інші природні явища.Небезпечні природні явища Сфери діяльності людини, що піддаються небезпеці
Буревій сільськогосподарські роботи, будівництво, радіо-дротяний зв'язок, робота всіх видів наземного транспорту, авіація
Гроза радіозв'язок, авіація
Град сільськогосподарські роботи, будівництво, робота всіх видів наземного транспорту, авіація
Злива сільськогосподарські роботи, будівництво, робота всіх видів наземного транспорту, авіація
Засуха сільське господарство
Повінь сільськогосподарські роботи, будівництво, дротяний зв'язок, робота всіх видів наземного транспорту
Снігові замети робота всіх видів наземного транспорту
Високі (низькі) температури сільськогосподарські роботи, будівництво, робота всіх видів наземного транспорту, авіація

Як ми бачимо, цей вплив всеосяжне і не слабшає у міру розвитку різних технологій. Люди здавна намагаються передбачити погоду за різними ознаками, найбільш простими з яких є поява хмар і зміна напрямку вітру. Чимало погодних прикмет стали вже народними і увійшли у всякі прислів'я та приказки.

Вже більше ста років існує спеціальна метеорологічна служба, яка займається розробкою прогнозів погоди, втім, коло її завдань цим не обмежується. Прогнози погоди по-старому - дивлячись на карту і в небо, відходять у минуле. Застосування потужної комп'ютерної техніки, до речі, метеорологам виділяються найпотужніші комп'ютери, дозволило розширити і коло вирішуваних завдань, і точність самих прогнозів. До речі, про те як готується прогноз погоди, ви можете почитати в попередній статті.

Але до цих пір відзначаються випадки розбіжності прогнозованих і спостерігаємих метеорологічних умов. Цим і можна пояснити підвищену зацікавленість людей не тільки до конкретних прогнозів погоди, а й до самого процесу прогнозування погодних умов, благо інтернет надає для цього все більше і більше можливостей.

Наш сайт допоможе багатьом бажаючим опанувати основи прогнозування погоди, познайомить з фізичною суттю багатьох природних явищ, з застосовуваними в метеорології термінами, а також навчить читати основні метеорологічні карти, на які нанесена фактична погода та прогнозовані погодні умови.